Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.9 tdi bxe padł.co kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nie ma jako to pogadać o panewkach

    ja swoją skodzine zakupiłem rok temu, na liczniku było 190 tyś a w ASO powiedzieli że w 2012 miała 275, książka podrobiona, gościu mi pokazywał faktury jak zakupił przy 160 tyś

    przebieg nie jest dla mnie problemem, najważniejsze że o silnik ktoś dbał to pojeździ się długo. Na przebiegu zbiłem 3tys i za to zrobiłem pakiet startowy (kompletny rozrząd, olej, panewki, płyn chłodniczy, prawe przednie łożysko)

    jak ktoś dba to będzie dobrze, zresztą głośno było jak gościu fabia 1.9tdi pyknął 1 000 000 km.
    Fabia 1.9TDI
    ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

    Komentarz


    • hyp, no dobrze, ale w fabii nie siedzi bxe, a o nim mowa w temacie

      Komentarz


      • Witam ponownie kolegów.
        Dziś w robocie się dowiedziałem że mojemu koledze w seacie toledo 1.9 tdi bxe
        też padły panewy. Auto 2008r 150kkm.
        Auto padło mu w trasie tak jak mi (str.8) i te same objawy.
        Znalazłem artykuł o panewkach w bxe:
        Informacje na temat usterek, części zamienne, serwisu, technika VW: 1.9 TDI BKC, BXE, BLS i nie tylko...
        Co jest z tymi silnikami, ktoś powinien za to beknąć, a może jakaś zbiorowa sprawa do sądu. :P
        Pozdrawiam
        Piotr.
        mail: [email protected]

        Komentarz


        • Ooooo, to można powiedzieć ,,żeś się obudził...'' nie ma co.

          Komentarz


          • Wiem, wiem.
            Te tematy już czytałem wcześniej jak mi padł, a teraz to i tak musztarda po obiedzie.
            A mi zostało teraz jeździć i jeździć kolejne 100kkm.
            Nawet sprzedać mi się nie opłaca, ponieważ silnik jest tak jakby odnowiony
            i śmiga jakby dopiero wyjechał z salonu.
            To co w niego włożyłem to w cenie auta mi się nie zwróci. :|
            Chociaż i tak dzięki temu forum od nowości bardzoo duuuużo kasy zaoszczędziłem :szeroki_usmiech
            Pozdrawiam
            Piotr.
            mail: [email protected]

            Komentarz


            • piotrek_02ks, samochód kolegi z mocą seryjną?

              Komentarz


              • ktoś powinien za to beknąć, a może jakaś zbiorowa sprawa do sądu.
                Życzę powodzenia :diabelski_usmiech

                Ja czekałem aż mi bxe padnie, żeby wsadzić CR, ale nie chciał (246k km), więc stwierdziłem, że rozsądniej będzie jakby przy okazji zmienić budę. Opis niebawem
                Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Ozdar
                  piotrek_02ks, samochód kolegi z mocą seryjną?
                  Nie pytałem, ale znając go to raczej nic nie kombinował, chyba że kombinowany go kupił.
                  A tak w ogóle to dziś z nim rozmawiałem i jest po wizycie u mechanika.
                  Okazało się że to nie panewy tylko zatarty silnik, gdyż olej uciekł gdzieś turbiną czy coś takiego. Podobno bagnet po wyjęciu był suchy. Tylko z kolegą zachodziliśmy z pytaniem czemu kontrolka oleju się nie zapaliła - tak twierdziła też jego żona.
                  No ale po kobietach wszystkiego się można spodziewać. :P
                  Ogólnie mechanik kazał mu szukać drugi silnik. :|

                  [ Dodano: Pią 12 Cze, 15 10:16 ]
                  Dziś z kolegą rozmawiałem i jednak to panewki.
                  Powiedział mi że że wał korbowy kawałek wyszedł z bloku.
                  Wymieniał silnik ok 4.5 koła z wymianą.
                  No i już mu śmiga.
                  Pozdrawiam
                  Piotr.
                  mail: [email protected]

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez shu
                    Deo, :haha: :haha: :haha:
                    Ja się chłopakowi trochę nie dziwię. Kupował pancerne TDI a tu po miesiącu silnik pada. Jest rozgoryczony i wkurwio#y. Szuka dziury w całym. A jej nie znajdzie. Miałeś pecha brachu. Z mojej strony mogę tylko współczuć.
                    usłyszał gdzieś że TDI pancerny ale nie zadał sobie trudu poszukać więcej info że było kilkanaście wersji 1.9 TDI, że BXE jest bękartem w rodzinie. szukając auta omijałem BXE, mimo że sprzedający twierdzili że najlepszy silnik i że tych silników jeździ tysiące a panewki sie obracały w jednym na ....., kolega właśnie jest tym jednym

                    z tego co znalazłem na forach to problem BXE pojawiał sie gdy auto było serwisowane Long life czyli polesingowe i poflotowe.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez andrzejfrątczak
                      Zamieszczone przez shu
                      Deo, :haha: :haha: :haha:
                      Ja się chłopakowi trochę nie dziwię. Kupował pancerne TDI a tu po miesiącu silnik pada. Jest rozgoryczony i wkurwio#y. Szuka dziury w całym. A jej nie znajdzie. Miałeś pecha brachu. Z mojej strony mogę tylko współczuć.
                      usłyszał gdzieś że TDI pancerny ale nie zadał sobie trudu poszukać więcej info że było kilkanaście wersji 1.9 TDI, że BXE jest bękartem w rodzinie. szukając auta omijałem BXE, mimo że sprzedający twierdzili że najlepszy silnik i że tych silników jeździ tysiące a panewki sie obracały w jednym na ....., kolega właśnie jest tym jednym

                      z tego co znalazłem na forach to problem BXE pojawiał sie gdy auto było serwisowane Long life czyli polesingowe i poflotowe.
                      ,,Z tego co czytałem''' - dużo czytasz....Sporo też piszesz na OCP od rejestracji - ledwie kilka dni temu, hiperaktywność taka, rzekłbym. Dla Twojej wiedzy - popartej dłuuugim wątkiem na OCP poświęconym BXE (poszukaj sobie, rzesza ludzi ma te auta na OCP) przypadłość panewkowa nie ma ŻADNEJ REGUŁY. Obracało się prywatnym, poflotowym, rocznikom z grupy ryzyka, ale sztuki z 2010 też miały korby z boku. Więc nie dziel się ,,wyczytaną wiedzą'' w tak autorytatywny sposób - bardzo proszę... Zamiast siać postami, poczytaj forum. Tu jest masa wiedzy.

                      Komentarz


                      • andrzejfrątczak, akurat LL niewiele miał z tym wspólnego. :wink:
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X